Produkowane przez naszą firmę tłoczniki stosuje się do plastycznej obróbki różnych materiałów o niewielkiej grubości. Służą do wykrajania, zaginania i dziurkowania, a wykonywane są zgodnie z Państwa potrzebami i oczekiwaniami. Oferujemy narzędzia profesjonalne, funkcjonalne i łatwe w obsłudze, które znajdują szerokie zastosowanie.

Tłoczniki wykorzystywane są w plastycznej obróbce materiałów o niewielkich grubościach, znajdując zastosowanie szczególnie w przypadku blach oraz folii. Niezależnie od Państwa oczekiwań, otrzymacie produkt dopasowany do Waszych potrzeb i służący do gięcia, wycinania, wykrajania, dziurkowania, skręcania oraz wywijania.

Zbudowane są z dwóch podstawowych elementów – stempla oraz matrycy (piły tnącej). Matryca może mieć formę jednolitą lub segmentową. Tłoczniki zawierają nie tylko te standardowe części, ale również wiele elementów służących do podwyższania ich funkcjonalności, a także ułatwiające korzystanie z nich. Są to między innymi przekładka, znajdująca zastosowanie w sytuacji, gdy na powierzchnię oddziałują duże naciski oporowe, spychacze służące do usuwania odpadów i wyrobów ze stempla, a także piloty pozwalające precyzyjnie ustawić pozycję taśmy.

W produkcji tych elementów wykorzystujemy najwyższej jakości materiały, takie jak stal konstrukcyjna czy narzędziowa, a także metale lekkie, tworzywa sztuczne, a nawet beton.