Oferujemy Państwu frezowanie CNC, a więc obróbkę skrawaniem rozmaitych płaszczyzn i powierzchni kształtowych przy wykorzystaniu freza. Podstawową cechą jest ruch obrotowy narzędzia i jednoczesne wprawianie w ruch posuwisty obrabianego przedmiotu względem freza albo odwrotnie – ruch freza względem obrabianego przedmiotu.

W trakcie procesu frezowania, który ma miejsce w specjalistycznym urządzeniu nazywanym frezarką, zmienia się położenie narzędzia, które wykonuje ruch obrotowy – jest to tak zwany frez. Ruch posuwisty wykonuje albo narzędzie, albo obrabiany przedmiot. Narzędzie posiada specjalne ostrza, nierównomiernie poruszające się po powierzchni jedno po drugim. W sytuacji, gdy ostrza narzędzia obracają się w takim samym kierunku, w jakim przesuwa się powierzchnia, zachodzi frezowanie CNC współbieżne, a gdy kierunek jest przeciwny – przeciwbieżne. Wybór metody powinien być dostosowany do danego materiału oraz typu stosowanych maszyn – każdy ma bowiem swoje wady i zalety. Nasze działania zawsze dopasowane są do indywidualnych potrzeb Klientów, wybierając najlepszą metodę działania i materiały.

Frezowanie CNC odbywa się na nowoczesnych frezarkach, które odznaczają się solidną konstrukcją i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki czemu ich działanie jest precyzyjne i skuteczne.